ΟΝΝΕΔ Δωδεκανήσου
Δωδεκάνησα Πολιτική

Νέα πρόεδρος της ΟΝΝΕΔ Δωδεκανήσου η Βιβή Παπαδοπούλου

Ανακοίνωση Ανακήρυξης Προέδρων Ν.Ε. της ΟΝΝΕΔ

Η Παρασκευή Παπαδοπούλου στα Δωδεκάνησα

Λαμβάνοντας υπόψη:

• Την με Α.Π. 46/2022 από 10.11.2022 Εγκύκλιο για την διενέργεια αρχαιρεσιών ανάδειξης Προέδρων Νομαρχιακών Επιτροπών και Δημοτικών Τοπικών Οργανώσεων της ΟΝΝΕΔ,
• Τον Κανονισμό Λειτουργίας της ΟΝΝΕΔ, όπως αυτός ψηφίστηκε ομόφωνα από το σύνολο των Συνέδρων του 13ου Συνεδρίου στις 3 Ιουνίου 2022 και ισχύει μέχρι και σήμερα και ειδικότερα τα άρθρα 4, 5, 6, 7, 23, 24, 27, 28, 29, 35,
• Την υπ’ αριθμόν 43/2022 Απόφαση Εκτελεστικού Γραφείου ΟΝΝΕΔ για αναδιάρθρωση-ίδρυση Νομαρχιακών Επιτροπών της ΟΝΝΕΔ,
• Την με Α.Π. 49/2022 από 23.11.2022 Απόφαση του Πειθαρχικού Συμβουλίου της ΟΝΝΕΔ.
Την Κυριακή 27 Νοεμβρίου, η αρμόδια για τις Εκλογές Ανάδειξης Προέδρων Νομαρχιακών Επιτροπών και Δημοτικών Τοπικών Οργανώσεων της ΟΝΝΕΔ Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή συνεδρίασε και εξέτασε τις υποβληθείσες για τα ανωτέρω όργανα υποψηφιότητες.

Με το πέρας του ελέγχου των υποψηφιοτήτων και των υπογραφόντων μελών, διαπιστώθηκε ότι για τις Νομαρχιακές Επιτροπές που ακολουθούν, έχει υποβληθεί μία (1) έγκυρη υποψηφιότητα. Κατά συνέπεια, ανακηρύσσει τους εξής ως Προέδρους των αντίστοιχων Νομαρχιακών Επιτροπών της ΟΝΝΕΔ:

Α΄ Αθηνών: Στέργιος Σπάσος

Β’ Βορείου Τομέα Αθηνών: Ευθυμία Ευθυμιοπούλου

Β΄ Νοτίου Τομέα Αθηνών: Πέτρος Νασιμπιάν

Β΄ Δυτικού Τομέα Αθηνών: Ολυμπία Τουμαζάτου

Δυτικής Αττικής: Γεώργιος Μουζάκας

Ανατολικής Αττικής: Μιχαήλ Σαλίβερος

Α’ Πειραιώς: Αντώνιος Μοραντζής

Β’ Πειραιώς: Πέτρος Καρυδάκης

Α΄ Θεσσαλονίκης: Κυριάκος Καζάκος

Β΄ Θεσσαλονίκης: Γεώργιος Παπαχρηστούδης

Αιτωλοακαρνανίας: Ηλίας Πάνου

Αργολίδος: Γεώργιος Κουκούλης

Αρκαδίας: Ευθύμιος Πετρόπουλος

Άρτης: Λάμπρος Ανδρέου

Αχαΐας: Βασίλειος Παναγόπουλος

Βοιωτίας: Αθανάσιος Μπασιάκος

Γρεβενών: Αθανάσιος Ντόνας

Δράμας: Θωμαή Σταματιάδου

Δωδεκανήσου: Παρασκευή Παπαδοπούλου

Έβρου: Ευαγγελία Κοσμίδου

Εύβοιας: Τσαμπίκα Ζώη

Ευρυτανίας: Ευθύμιος Γκαλιμάνης

Ζακύνθου: Σπυρίδων Παράσχης

Ηλείας: Κωνσταντίνος Στολάκης

Ημαθίας: Αλέξανδρος Αλαγκιοζίδης

Ηρακλείου: Μιχαήλ Βιδάκης

Καβάλας: Βασίλειος Εμμανουηλίδης

Καρδίτσης: Δημήτριος Ευαγγελογιάννης

Καστοριάς:  Άγγελος Κολιόπουλος

Κεφαλληνίας: Φωτεινός Στάβερης

Κιλκίς: Κυριάκος Σωτηριάδης

Κοζάνης: Βασίλειος Σούκης

Κορινθίας: Παναγιώτης Παναγόπουλος

Κυκλάδων: Αντώνιος Μανδηλαράς

Λακωνίας: Παναγιώτης Αλέξης

Λαρίσης: Χρήστος Μαϊμουλιώτης

Λασιθίου: Μενέλαος Μανιώτης

Λέσβου: Γεώργιος Στρατηγέλλης

Λευκάδος: Αικατερίνη Βουκελάτου

Μαγνησίας: Απόστολος Κουταρέλος

Μεσσηνίας: Αναστάσιος Σκοπετέας

Ξάνθης: Ιωάννης Καλτσάς

Πέλλης: Ευδόκιμος Χατζηλιάδης

Πιερίας: Ιωάννης Ζάχος

Πρέβεζας: Ευρυδίκη Παπαδάκη

Ρεθύμνης: Αθανάσιος Σκαλούμπακας

Ροδόπης: Κωνσταντίνα Λεοντίδου

Σάμου: Δούκας Τσιτσεκλής

Σερρών: Ιωάννης Καραγκιαβούρης

Τρικάλων: Αθανάσιος Δερμίσης

Φθιώτιδος: Σεραφείμ Γεωργίου

Φλώρινας: Δημοσθένης Παπαδόπουλος

Φωκίδος: Αθανάσιος Γκίκας

Χαλκιδικής: Αφεντούλα Παράσχου

Χανίων: Νεκτάριος Τζατζιμάκης

Χίου: Χρήστος Κίτσος

Επίσης, διαπιστώθηκε ότι για τις κάτωθι Νομαρχιακές Επιτροπές της ΟΝΝΕΔ, υποβλήθηκαν άνω της μίας (1) έγκυρες υποψηφιότητες, συνεπώς ανακηρύσσει ως υποψήφιους Προέδρους της αντίστοιχης Ν.Ε. τους εξής:

Ιωαννίνων:  Παναγιώτης Σπανός, Ευρυπίδης Χριστοφορίδης

Κέρκυρας: Ιωάννης Γκούσης, Χριστίνα Μαλαχά,

Λεπτομέρειες για τη διεξαγωγή των εκλογικών διαδικασιών θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες.

 

Ο Πρόεδρος της ΟΝΝΕΔ
Ορφέας Γεωργίου

Ο Υπεύθυνος Οργανώσεων Αττικής
Γρηγόριος Μπεκατώρος

Ο Υπεύθυνος Περιφερειακών Οργανώσεων
Θεοφάνης Πασχάλης

Ο Υπεύθυνος Οργανώσεων Θεσσαλονίκης
Νικόλαος Πατσέας

Για την Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή
Φλώρα Μαλασίδη
Μιχάλης Μιχαλάκης
Κάρολος Σκιάνης
Αθηνά – Μαρία Τάχτα
Χαρίλαος Τσίρας

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *