Τετάρτη, 18 Μαΐου

ΝΟΕΣ Νοτίων Δωδεκανήσων: Εκλογή Συνέδρων και Συντονιστικών Επιτροπών από τα Νότια Δωδεκάνησα

0

– Α) ΕΚΛΟΓΗ ΣΥΝΕΔΡΩΝ

 

Ολοκληρώθηκε η καταμέτρηση των σταυρών προτίμησης για την ανάδειξη των μελών των Τοπικών Οργανώσεων και για την ανάδειξη των Συνέδρων.

Συνολικά προσήλθαν στις κάλπες του νοτίου συγκροτήματος Δωδεκανήσου 5.456 φίλοι και μέλη του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής ξεπερνώντας κάθε προσδοκία.

Η μαζική συμμετοχή για τις εσωκομματικές εκλογικές διαδικασίες στο ΠΑΣΟΚ – Κίνημα Αλλαγής, ήταν ένα ηχηρό μήνυμα επανασύνδεσης της Δημοκρατικής Παράταξης με την κοινωνία σε μια περίοδο που ο τόπος έχει ανάγκη από ουσιαστική πολιτική.

Ως ΝΟΕΣ θέλουμε να ευχαριστήσουμε τους πολίτες που συμμετείχαν στις ανοιχτές δημοκρατικές διαδικασίες του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής και δεσμευόμαστε ότι η φωνή τους θα ακούγεται μέσα από τα κομματικά μας όργανα και θα μεταφέρεται όπου χρειάζεται για να διεκδικήσουμε μαζί λύσεις, για να βρούμε διέξοδο στα αδιέξοδα που μας περιβάλλουν. Προχωράμε με το ΠΑΣΟΚ-Κίνημα Αλλαγής. Όλοι μαζί θα τα καταφέρουμε.

Μετά την ολοκλήρωση της καταμέτρησης των αποτελεσμάτων από τα Νότια Δωδεκάνησα εκλέγονται οι παρακάτω κατά αλφαβητική σειρά για το 3ο Συνέδριο του ΠΑΣΟΚ – Κίνημα Αλλαγής:

ΣΥΜΗ

 

ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ

 

ΚΑΡΠΑΘΟΣ

 

ΒΑΣΙΛΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΑΤΣΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΧΑΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΣΑΡΡΗ ΜΙΧΑΕΛΑ

 

ΚΑΣΟΣ

 

ΖΑΧΑΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
ΣΥΝΟΔΙΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

 

ΜΕΓΙΣΤΗ

 

ΣΑΜΨΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

 

ΤΗΛΟΣ

 

ΚΑΜΜΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

 

ΧΑΛΚΗ

 

ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ

 

ΡΟΔΟΣ

 

ΒΑΣΙΛΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΓΕΡΟΝΤΑ ΒΙΚΥ
ΓΕΩΡΓΑΛΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΓΙΑΣΙΡΑΝΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ
ΓΙΑΤΡΟΥΔΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΛΑ
ΔΕΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΔΙΑΚΟΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΑΝΑΓΙΟΥΛΑ
ΔΙΑΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΖΑΝΕΤΤΟΥΛΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΖΑΝΝΕΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΙΣΚΑ ΖΩΗ
ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΣΜΑΡΑΓΔΗ
ΚΑΡΝΑΒΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΚΙΑΧΑΓΙΑ ΤΣΑΜΠΙΚΑ
ΚΙΝΟΥΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΚΟΚΚΑΡΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
ΚΟΛΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΚΟΣΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΟΥΡΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΗ ΡΟΔΟΠΗ (ΡΟΔΟΥΛΑ)
ΛΥΜΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ)
ΜΑΓΙΟΓΛΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ
ΜΑΓΚΟΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ
ΜΑΚΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΜΑΝΤΙΚΟΥ ΣΟΦΙΑ
ΜΑΡΓΕΛΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ
ΜΑΣΤΟΡΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ
ΜΟΣΚΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΜΟΥΤΣΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ- ΜΑΡΙΟΣ
ΜΠΟΥΛΙΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΝΙΚΟΛΗ ΡΑΦΑΕΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
ΝΙΚΟΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΟΙΚΟΥΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
ΠΑΠΟΥΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
ΠΕΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΠΟΚΚΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ- ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
ΤΑΜΠΟΥΡΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
ΦΑΚΙΤΣΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΦΛΑΜΠΟΥΡΙΑΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΧΑΛΚΙΑ ΙΩΑΝΝΑ
ΧΑΝΔΑΚΑΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
ΧΑΤΖΗΚΑΝΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΨΑΡΑ- ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
ΨΑΡΑΣ- ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ

 

Β) ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΤΩΝ ΤΟΠΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ

 

ΣΥΜΗ

 

ΚΑΨΗΣ ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΣ
ΜΑΡΚΟΥΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΜΙΣΣΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΝΙΚΟΛΗ ΣΕΒΑΣΤΗ
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ

 

 

ΚΑΣΟΣ

 

ΖΟΥΛΗ ΣΟΦΙΑ
ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΠΕΛΑΓΙΑ
ΜΑΣΤΡΟΠΟΑΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΣΟΦΙΛΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 

 

ΤΗΛΟΣ

 

ΑΛΕΙΦΕΡΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ
ΑΛΕΙΦΕΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΑΛΕΙΦΕΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΚΑΜΜΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

 

ΡΟΔΟΣ

ΜΟΣΚΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΜΑΚΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
ΑΓΓΕΛΑΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΑΓΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΣΤΑΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΧΑΝΔΑΚΑΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

 

Ο Χανδακάρης Ελευθέριος θα εκπροσωπεί την Δ.Ο. Ιαλυσού έως αυτή συσταθεί.

 

 

ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

 

ΓΙΑΣΙΡΑΝΗΣ ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ
ΜΑΓΚΟΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ
ΟΙΚΟΥΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
ΠΑΠΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΠΑΤΣΑΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

 

 

ΑΦΑΝΤΟΥ

 

ΓΙΑΝΝΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ
ΔΟΝΤΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΝΙΚΟΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΠΑΥΛΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΠΕΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 

 

ΝΟΤΙΑ ΡΟΔΟΥ

 

ΓΕΩΡΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΙΧΑΛΙΑ
ΠΙΚΟΥ ΜΙΧΑΛΙΑ
ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

 

ΚΑΜΕΙΡΟΥ – ΑΤΤΑΒΥΡΟΥ

 

ΔΙΑΚΟΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΔΙΜΕΛΛΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
ΛΑΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΜΑΡΓΕΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ
ΠΑΛΛΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑ

 

 

 

Γ) ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

 

 

Όσον αφορά την ονομασία του κόμματος το αποτέλεσμα είναι:

 

 

ΠΑΣΟΚ – ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 5124 ΨΗΦΟΙ , ΠΟΣΟΣΤΟ 94,57%

 

 

ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ                    294 ΨΗΦΟΙ, ΠΟΣΟΣΤΟ     5,43%

 

 

Ευχαριστούμε όλα τα μέλη για την αθρόα συμμετοχή που δίνει δύναμη στο Κίνημά μας αλλά και που αποτελεί παρακαταθήκη ευθύνης για όλους μας.

 

 

ΝΟΕΣ ΝΟΤΙΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ

Leave A Reply